top of page
tsoft.png

Tekrom Bilişim, 2003 yılında Ömer ve Avni Arıkan tarafından kuruldu. Bugün 110'u çekirdek geliştirici, 220'dan fazla çalışanı bulunmaktadır. Bilişim500’e göre, 2012 yılından bu yana e-Ticaret sektörünün lider markası olan Tekrom, Deloitte Technology Fast50 Programında 7 yıldır birincilik almaktadır. Halen ülkemizin en değerli ve markaları bilinen 3000 kadar müşterisine, özelleştirilmiş ve çeşitli entegrasyonlarla zenginleştirilmiş eTicaret deneyimi sunmaktadır.

Stocksy_txp5de80591PaA300_OriginalDelivery_2939080.jpg

WhatsApp, dünyanın en çok kullanılan sohbet uygulaması ve günümüz tüketicilerinin çoğu için en çok tercih edilen mesajlaşma kanalı olduğundan, sohbet uygulaması üzerinde destek sağlamak ve müşterilerinizi bu konuda bilgilendirmek, firmaları rakiplerinden ayıran bir avantaj olacak.

GettyImages-478015628.jpg

Gene Facebook Business Extension (FBE) sayesinde (Facebook İşletme Uzantısı diyebiliriz), firmalar Facebook’un Piksel, Katalog ve Facebook Mağazaları'nı kolayca kurabiliyorlar. Bilmeyenler olabilir, Facebook Pixel kodu ile Facebook reklamlarının performans takip edilebiliyor. Bu sayede reklamların dönüşümlerini takip edebiliyor, reklam optimizasyonları yapabiliyor ve yeni ve daha verimli hedef kitleler oluşturabiliyorsunuz. Halen 1000’in üzerinde müşterimiz Facebook İşletme Uzantısı’nı kullanarak bu ayrıcaklıklardan yararlanmaktalar.

 

Facebook İşletme Uzantısı’nın bir yeni versiyonu da Facebook Dönüşüm API. Bu uygulamada da Facebook İşletme Uzantısının sağladığı özellikleri kullanabilirsiniz. Bu sayede tarayıcıların bazı kısıtlamalarına da takılmadan, daha performanslı bir reklam planı gerçekleştirebilirsiniz. 80 müşterimiz, bu uygulama ile reklamlarını daha uygun kitlelere yönlendirmek için büyük bir kolaylığa kavuştular.

Facebook’un sağladığı altyapı üzerinden, farklı markalarımız altında çok sayıda servis ve özellik sunmaktayız. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse:

 

WhatsApp'ın “Click to Whatsapp” özelliği, Türkçe’ye “Sohbet etmek için Tıkla” olarak çevirebiliriz, daha önce sizde telefon numarasını olmayan bir müşterinizin, telefonunuzu kendi cep telefonunun adres defterine kaydetmeden firmanız temsilcileriniz ile sohbet başlatmanıza olanak tanıyor. Bu basitçe sizin hizmetleriniz ve ürünleriniz ile ilgilenen her kişinin size erişebilmesi ve cep telefonu artı kimlik bilgileri ile görüşebilmeniz demek.

Stocksy_txp49aa2b0a8aA300_OriginalDelivery_2880270.jpg

Kullanıma ilk açılan servisimiz İletişimsel Satış (Communicational Commerce) ile aynı anda farklı platformlardan iletişime geçen birden fazla müşteri ile tek platformdan görüşme, ürün seçiminden stok takibine, fatura oluşturmadan kargoya, ödeme seçiminden adrese, eski sipariş takibine kadar her detayı optimize eden platformda üyeler ürünleri filtreleyerek aratabiliyor, sürükle bırak özelliğiyle müşteri ile paylaşabiliyor.

Üye firmanın e-ticaret sitesi ile entegre çalışan, üyelerine müşterileri ile sohbet ederken e-ticaret sitelerinde var olan tüm özellikleri kullanma ve görüşmeyi satışa dönüştürme imkanı sunan platform daha önce erişilemeyen kişilere sosyal medya kullanıcılarına erişim fırsatı sunuyor. HeloRobo Sosyal Medya Ticaret Platformu’nda, ürün detayları hakkında birebir yazışarak görüşme yapma, mesajların kişiselleştirilmesi, müşteri ile iletişim halinde alışveriş sepetini oluşturup tercih ettiği kargo ve ödeme yöntemini belirleme ve son aşamada satış sürecini tamamlama olanakları da yer alıyor. Tüm bu işlemleri satıcı isterse müşteri temsilcisi ile manuel olarak dilerse de mesajların altında beliren komut rakamlarıyla otomatik olarak gerçekleştirebiliyor.

 

Müşterilerimize diğer bir önerimiz, tüm sanal medyada yaptıkları tüm iletişimi merkezileştiren ve çok kolaylaştıran uygulamamızı devreye alıyoruz. Bu sayede takipçileri ile çok daha kontrollü ve kolayca iletişim kurabilecek ve iletişimlerini satışa döndürebilmeleri için önemli bir özelliğe kavuşmuş olacaklar.

Bir sonraki adımımız ise, tüm müşteri temas noktalarıyla toplu şekilde görüşebileceğiniz ve iletişim kurabileceğiniz tüm kanalları aktive etmek olacak. Bu uygulamayı hazırladığımızda, müşterilerinizle pazarlama araçları anlamında kullanabileceğiniz ve teması başlatmanız için size yardımcı olacak küçük özellikler de devreye girecek. Bu da ikinci bir pazarlama iletişimi yöntemi olacaktır.

Hemen peşi sıra sosyal medya’daki mağazalarınızla entegre olacağız ve onları tek bir merkezden yönetmeye başlayacağız. Bu şekilde eticaret için tüm yönleriyle hizmet veren platform olacağımız inancındayız.

Stocksy_txp5de80591PaA300_OriginalDelivery_802202.jpg

Burada belki son olarak bahsetmemiz gereken ve en çok değer verdiğimiz uygulamalarımızdan birisi, birkaç butona basarak, Facebook ve Instagram üzerinden küçük reklamlar vermenizi sağlayacak Hazır Reklam Verme uygulaması olacak. Bu sayede başarılı gördüğünüz uygulamalarınızı ve yeni pazarlama fikirlerinizi saniyeler içinde takipçilerinizle paylaşabileceksiniz.

 

Uygulama devreye girdiğinde, sosyal medyada reklam vermeyi kolaylaştıran ve etkili reklam şablonlar ile gelecek. Böylece daha önce defalarca denenmiş ve verimli olduğu bilinen reklam verme deneyimini de yaşamız olacaklar. Firma olarak bizim de fiyatlama konusunda da sürprizlerimiz olacak.

bottom of page